NAŠA EDÍCIA    BOULDERING    SKALKY    HORY    SKIALP    E-KNIHA    DOWNLOAD    OBCHODNÉ PODMIENKY    KONTAKT  
  home » projekt  
KOŠÍK:  0 EUR
LOGIN
Pondelok 22.07.2024  

EDÍCIA Skaly na Slovensku

Demänovská dolina (2022) - kniha a ekniha (Android)
08.08.2022 15:00 | 3217x
30 EUR   

Nový sprievodca z legendárnej Demänovskej doliny je na svete. Autorský tím Linekovci a Vladko Dzuroška dal dohromady všetky dostupné informácie o pôsobení lezcov v doline a pretavil ich do knižnej verzie. Nie vždy to šlo hladko, občas obratko, ale s výsledkom sme takmer spokojní. Veríme, že sa bude páčiť aj vám a prinesie len tie najlepšie zážitky na skalách a v prírode.

Prosím rešpektujte všetky obmedzenia súvisiace s parkovaním a ochranou prírody!

Kniha
Na 320 strán sa zmestilo 5 oblastí - Machnaté, Siná, Repiská, Ostredok a Ertoid. Jednotlivé steny sú zobrazené schematicky a v nich sú zakreslené jednotlivé cesty tak, aby z nich lezec získal všetky potrebné informácie. Pre lepšie zorientovanie, nechýba ani prehľadný fotosprievodca. Nájdete tu aj informácie o autoroch, dĺžke ciest, počte istení, charaktere jednotlivých ciest a na lezenie vám urobia chuť lezecké fotky s miestnymi drtičmi, či legendami.
V úvode nájdete, ako vo všetkých našich sprievodcoch: prehľad sektorov, zoznam najťažších ciest,  históriu lezenia v doline, spomienku na ľudí spojených s dolinou, o prírode a jaskyniach, kam v okolí.

E-kniha
Ku knihe dostanete elektronického sprievodcu, ktorý je v podstate vernou kópiou toho knižného. Funguje v operačnom systéme Android (verzia 8 a viac). Po uhradení platby na účet, vám zašleme informácie ako postupovať k získaniu e-knihy (stiahnuť aplikáciu a dáta k vybranému sprievodcovi a aktivovať). 
• offline prevádzka
• naša vlastná aplikácia, na ktorej stále pracujeme
• pre operačný systém Android, verzia 8 a viac
• možnosť inštalovať na iné zariadenie podľa potreby (súčasne len na jednom zariadení)

Krátky popis oblastí:

E1. Machnaté - najstaršia a najpopulárnejšia oblasť s 21 sektormi a 207 cestami. Oblasť tvorí veľký masív s mnohými vežami, vežičkami a stenami do 35 m. Cesty sú tu väčšinou ľahkej a strednej obťažnosti.

E2. Siná - mýtická oblasť so špecifickým vápencom s 9 sektormi a 137 cestami. Dlhý skalný masív s bieloskvúcou skalou orientovanou na juh. Cesty sú tu hlavne ťažké až veľmi ťažké. Klasifikácia je orientačná hlavne v ľahších cestách. Odporúčame prečítať si históriu.

E3. Repiská - nová oblasť s dominantnou veľkou klenbou a so 64 cestami a projektami. Cesty sú hlavne vo vyšších stupňoch obťažnosti.

E4. Ostredok - rovnako ako Repiská, aj táto oblasť je nová. Nachádza sa tu 38 ciest a kvalita skaly je výnimočná.

E5. Ertoid - znovuobjavená oblasť v dolnej časti doliny ukrýva pár športových ťažších ciest a okolo 30 ciest určených na drytool.

 V Bratislave možnosť osobného odberu -
Za kasárňou 8, Bratislava Nové Mesto.Kúpou sprievodcu z edície Skaly na Slovensku, podporíte bezpečnosť na skalách a ľudí, ktorí už roky pracujú pre Vás.KONTAKT

Skaly na Slovensku
Za kasárňou 8
83103 Bratislava

info@skalynaslovensku.sk
0948 864 817
0903 775 564

V prípade, že nedvíhame telefón, pošlite sms, alebo mail, ozveme sa hneď ako to bude možné.IČO: 44935927
DIČ: 1081722367
č. živnostenského registra
110-189087PARTNERI

 Vlado Linek © 1999 - 2024 info@skalynaslovensku.sk  94193